Záhorovice

Záhorovice jsou údolní obcí na trase z Uh. Brodu do Bojkovic s možným příjezdem jak po silnici, tak po železnici. Obec čítá průměrný stav 1050 obyvatel. Nachází se zde velmi hezká příroda, která velmi elegantně doplňuje hezkou, až kouzelnou tvář obce. V obci samostatné je možno dobře prožít i nějaký ten den odpočinku, protože je tu zde nabídnuto ní ubytování a to ve velmi přítulném EKOHOTÝLKU soukromé firmy EKO ŠEVČÍK, který nabízí 7 komfortně vybavených pokojů. K tomuto, přímo pod jednou střechou, je možné využítí restauračního zařízení.

Kromě hotelu je zde taky HOSTINEC U NERADŮ (572 691032) s přísálím a barem. Nesmíme taky zapomenout na BAR GREEN PUB (608 / 360539), ve kterém je možno kromě piva a nealka dát si taky dobré jídlo. K oběma hostincům i hotelu jsou v létě otevřeny zahrádky. V obci bychom mohli nalézt 2 obchody s potravinami a 1 prodejnu s průmyslovým a drogistickým zbožím. Obec se pyšní kvalitní dechovou kapelou, která si svým repertoárem získala již značnou oblibu, ve svém širokém okolí vystupuje pod hrdým názvem ZÁHOROVJANÉ.

Když se přihlásí únava, je možné navštívit pravou oázu klidu a rozjímání, místní minerální pramen, který je vžitý pod názvem KYSELKA.

Být v Záhorovicích a nenavštívit "Modrou vodu" (zatopený lom), to by byl skutečný hřích, protože taková procházka do pohádkové přírody v sobě chová hluboké zážitky z přirozené a štědré nabídky od samostatné matičky přírody. I když nemá návštevník v úmyslu tábořit u Modré vody, určitě mu přijde k chuti alespoň na tábornickém ohni opečená klobása. Zpáteční cesta od Modré vody může býti různá. Jednak zpět do Záhorovic a to i více směry, ale bylo by chybou nevyužít zelené značky, která spolehlivě dovede vytrvalého turistu až na zámek NOVÝ SVĚTLOV do Bojkovic.

 

Kontakt
Záhorovice 382
68735 Záhorovice
e-mail: obeczahorovice@tiscali.cz
Tel: 572691004
Web: www.zahorovice.cz