Nezdenice

Obec se nachází východně od Uherského Brodu po obou stranách řeky Olšavy. Rozkládá se na 835 ha a obývá ji cca 800 obyvatel.

První historická zpráva pochází z roku 1374, Zdejší Římsko-katolická fara je zmiňována již v roce 1392. Na přelomu 16. a 17. století zde působili Čeští bratři. Farníkům z Nezdenic a blízkých Záhorovic slouží nově opravený kostel sv. Petra a Pavla. Chloubou obce je nově zrekonstruovaná základní škola , kterou navštěvují také děti z vedlejších Rudic. Stále významnější roli zaujímá v obci nově zrekonstruovaný domov důchodců, který poskytuje veškeré potřebné služby jeho obyvatelům a jehož kapacita je nyní 150 osob.

Dřívější zemědělský charakter obce je stále více nahrazován charakterem rekreačním. V současné době má obec pro své obyvatele vybudované veškeré inženýrské sítě včetně kompletního občanské vybavenosti – obvodní a zubní lékař, lékárna, kulturní dům, pohostinství, pošta, dům služeb, smuteční a obřadní síň, sauna, tenisový kurt s umělým povrchem a tělocvična. Své místo v popularitě si kromě oblíbené a hojně navštěvované sirovodíkové kyselky, která vyvěrá u bývalého kamenolomu, však stále udržuje kvalitní a oblíbená nezdenská slivovice, bylinné likéry Lopeník a Krakonošova Bylinná, které nabízí provozovna Ivany Baránkové.

K rekreačnímu charakteru obce přispívá nově vybudované fotbalové hřiště, hojně navštěvované letní koupaliště , tenisové hřiště s umělým povrchem a celoročním provozem, v jehož blízkosti je krásné přírodní prostředí bývalého lomu se zalesněným okolím. Tato lokalita je občany hojně využívána pro sportovní vyžití – je zde lyžařský svah s umělým osvětlením a umělým zasněžováním, dále turistická chata s možností ubytování, ale slouží také pro kulturní účely – pro pořádání představení dětských divadelních souborů a pro různé hudební a společenské produkce v přírodě. V okolí je možné navštívit Bojkovice, Uherský Brod a lázně Luhačovice.

Obec Nezdenice
Nezdenice 72
687 32

572 691 526
nezdenice.obec@iol.cz
www.nezdenice.cz